Další výlet: 11.7.2018
Trasa: Szrenica(Jínonoš) - Harrachov
ráno v 7:57 vlakem do Szklarska Poreba- dále lanovkou na Szrenicu (je třeba mít cca 40 PLN na lanovku)
Szrenica - Svinské kameny - Tvarožník - Vosecká Bouda a dolů ...
 
Prosím potvrďte předběžnou účast. 
Děkuji 
Alena
 
2. letošní výlet : 21.4.2018 Do Prachovských skal a za Rumcajsem do Jičína

Trasa:
Jičín – Kbelnice (2 km) – Brada (4,5 km) – Prachov (7 km) – případně vstup do skal u Turistické chaty (Horní Lochov) – Holín (9,5 km) – Jičín (12 km)

Spojení tam : auty do Jilemnice , z Jilemnice do Jičína autobusem v 7:50

Spojení zpět : z Jičína do Jilemnice v 15:20 popř. 16:20 autobusem do Jilemnice + auty do Harrachova

 

1. letošní výlet : 14.4.2018 Mnichovo Hradiště - Březina

Trasa: Mnichovo Hradiště - Zásadka - Valečov - Skalka - Mužský - Drábské světničky - Dneboh - Březina

Délka trasy: Celkem ujdete 12,5 km po středně náročné trati.

Spojení tam : Harrachov  v 7:06 autobusem - Mnichovo Hradiště 8:40

Spojení zpět : Březina v 16:19 vlakem - Harrachov 17:53

Vážení a milí turisté,

z různých důvodu jsme dlouho nebyli na výletě :-( A tak dva podzimní:
 
23.9.2017 - Hrad Chojnik
Sraz v 7:30h u Habova mostu - pěšky na vlakové nádraží- vlakem v 7:57h do Sobieszowa, odtud pěšky na hrad Chojnik
(Sobieszów leží na hranici Jelenohorské kotliny a Podkrkonoší, obklopený horskými svahy, ze kterých je nejvýraznější Chojnik - 627 m n.m., se středověkým hradem Chojnik umístěným na vrcholu.)
Při zpáteční cestě další zajímavosti městečka Sobieszow , zpět vlakem v 15:49h.
 
14.10.2017 - Bozkovské jeskyně
Autobusem v 8:40h do Vysokého nad Jizerou - cukrárna- 10:16h Bozkov- pěšky Bozkovské jeskyně- Semily/8 km/ - ze Semil v 15:03h do Harrachova.
 
 

Dobrý den všem" srnkám a srncům"

Tentokrát využijeme pochod dle přiloženého plakátu. 
odjezd z Harrachova v sobotu 6.5. 2017 v 8:34 autobusem do stanice Desná centrum. Odtud pěšky 259 metrů do stanice Riedlova vila.

Plákat pochod Desná jako na dlani (2).pdf (347 kB)

Dobrý den, ahoj všem "Srnkám a Srncům "

vzhledem ke zpoplatnění zpráv zasílaných infokanálem budou info o výletech nyní pouze mailem, turistům bez mailové adresy zavolám. 
Alena Jíchová

 

Máme tu další pěší sezonu a spoustu výletů po Česku :-)

1. letošní výlet podnikneme 9.4. výlet Hruboskalskem.
Odjezd ráno v 7:00 do stanice Turnov-železniční stanice. Délka trasy: 12,7 km
Po červené značce vyrazíme přes vyhlídku na hrad Valdštejn. Za ním odbočíme na modře značenou Angrovu stezku. Ta nese jméno po lesníkovi sloužícím na aehrenthalském panství, který se postaral i o založení arboreta na Bukovině. Po stezce projdeme přes Janovu vyhlídku a po schodech sestupujeme i stoupáme kolem skalního útvaru Čertova ruka, kde stával středověký dřevěný hrad, ale kde bývalo osídlení i dávno předtím. Projdeme i pod skalní věží Kapelník, která je jakýmsi symbolem horolezectví na Hruboskalsku. Od pramenů odbočíme doprava po žluté značce na Mariánskou vyhlídku a dále na křižovatku nad Adamovým ložem. Odtud půjdeme na Bukovinu, kde si projdeme arboretum se sbírkou převážně severoamerických dřevin. Po modré vyrazíme směr Kacanovy, abychom asi po kilometru odbočili vpravo na Radeč. Kaplička připomíná bývalou osadu, která byla zrušena kvůli výstavbě obory. Po zelené značce se pak vrátíme opět přes Valdštejn zpět do Turnova.
 
2. výlet Podtrosecká údolí 15.4. Odjezd ráno v 7:00 do stanice Turnov - železniční stanice, dále pokračujeme vlakem do stanice Borek pod Troskami. Trasa : Hrad Trosky- kolem rybníků Nebák, Věžák, Vidlák zpět do Borek, žel..stanice. Délka trasy : 15,4 km
 
3 výlet Vazoveckým údolím kolem Drábovny 29.4. Odjezd ráno v 7:00 do stanice Malá Skála ,Vranové. Trasa : Dlaskův statek-Bartošova pec-Voděrady- Záborčí- Dlaskův statek. 
Zpět busem do Harrachova
 

Vážené a milé SRNKY,

podzim nám utekl závratnou rychlostí. V září dovolená, cyklo závody a další podobné moje aktivity v říjnu. To  způsobilo, že jsme se jako SRNKY nikam nevydali. V měsíci listopadu určitě výlet uskutečníme, 12. nebo 19., program bude upřesněn. Pokud máte někdo supr nápad na výlet v těchto krátkých dnech , podejte návrh. Tuto sobotu paseckejbloudil, kdo máte zájem zaregistrujte se:

10. ročník Praseckýho Bloudila 

Hola hej, zdravíme všechny přátele horské rekreace!

Sejdeme se u prezentace 29.10. 2016 na stejné adrese jako loni, to znamená v penzionu Sokol, Paseky nad Jizerou č.p. 270. 

Prezentace: 10:30 - 11:30 
Start: 12:00
Časový limit: 5 hodin
Kategorie: do 18 let ; nad 18 let ; senior 50+
Týmy: 2 -4 členné
!!!!!!Sebou si vezměte špendlík a tužku/propisku!!!!!!


Každý tým, který dorazí v maškarním nebo jiném převleku a vydrží v něm celý závod, bude bodově zvýhodněn. 
Registrujte se prosím všichni předem na e-mail: paseckejbloudil@seznam.cz ušetříte nám práci a sobě i pár kaček, protože při registraci předem (do 28.10. 23:59) je startovné 200 Kč/tým. Při registraci na místě zaplatíte 230 Kč/tým. Pozor, pokud jste registrovaní předem, stejně přijďte v 10:30 na prezentaci, nepleťte si prosím slovo prezentace a registrace. Do přihlášek nám prosím napište název týmu a počet osob.
Vhodné oblečení, vhodná obuv, pláštěnka, batůžek, peníze, náhradní spodní prádlo, svačina, pití, dobrá nálada a úsměv na tváři jsou samozřejmostí.

VÝLET DNE 4.6.2016

Na tuto sobotu plánujeme výlet pod vedením pana ing. Petra Kadlečka. Návrh trasy: Busem do Jablonce, odjezd z Harrachova v 8:36hod., městem do Vrkoslavic k Čertovu kamení (vedle je i stará fara a pravoslavný kostelík), dále na vyhlídku na skále (není z ní sice skoro nic vidět, ale vylézt se na ní musí). Dále stále po modré přes Dobrou vodu a lesem, zde byla původně pěšina, nyní autostráda, možná pro lyžaře. Po lávce přes silnici do Rádla. Zde naučná stezka, případně i oběd, ale k hospodě je to zacházka přes kilometr. Z Rádla po červené do Milířů, kde je možné občerstvení (klobása, párek, pizza, a pod.) Dále na rozhlednu Císařský kámen, výhled dobrý. Dál po zelené (náročné klesání lesem). No a tam možno k Mojžíšovu prameni a do Vratislavic. Tramvaj nebo vlak. Cestou k tramvaji je cukrárna "Kafíčko". Odjezd do Harrachova bude upřesněn po cestě.

VÝLET DNE 14.5.2016

Více informací: Odjezd z Jablonce nad Jizerou v 8:15 hod. přes Martinice do Bělé u Staré Paky. Do Jablonečku doprava opět auty., popř. tam auto nechat. Zpět z Lomnice nad Popelkou busem v 18:16 hod. směr Rokytnice nad Jizerou - zde v 19:17 hod.

3 VÝLETY NA NADCHÁZEJÍCÍ OBDOBÍ

Vážení přátelé, milovníci turistiky, připravili jsme pro vás tři výlety na nadcházející období. Odjezdy budou upřesněny.
 
23.4.2016 - Z Malé Skály po modré na červenou směr Drábovna a po červené přes Borek a Bukovinu do Dolánek. Na Dlaskově statku bude od 23.4. nová expozice a kousek vedle je otevřen dům ekologické výchovy Českého ráje. Z Dolánek po modré Vazoveckým údolím kolem Bartošovy pece přes Ondříkovice a Voděrany na Frýdštejn. Dále po Vranovském hřebeni na Malou Skálu. Občerstvení v Dolánkách, na Frýdštejně i na Malé Skále. 
 
30.4.2016 - Výlet na Kozákov. Tam je hezky, když od kvetoucích třešní jsou vidět ještě bílé Krkonoše. Z Kozákova po Hamštejnském hřebeni na Malou Skálu. V Besedicích je možné projít po žluté značce kolem několika vyhlídek (možná často zarostlých). Občerstvení bývá (pokud mají otevřeno) na Kozákově, v Hamštejně, v Besedicích u parkoviště a na Malé Skále na Boučkově statku. 
 
14.5.2016 - Kumburk - Bradlec -Tábor - Košov
do Syřenova vlakem, po žluté na Kumburk, dále trasa po červené, občerstvení na Klepandě. Z Košova směrem na lyžařské můstky v Lomnici nad Popelkou, odtud busem zpět. Délka trasy cca 17km.
 

PRVNÍ VÝLET V ROCE 2016

Vážení přátelé, jaro je tady a tak ho pojďme přivítat naším prvním výletem. Tentokráte za bledulema.

25.3.2016 v pátek, autobusem v 8:36h na Příchovice, Motorest a tam přesedneme směr Vysoké. Z Vysokého do Bozkova podél Staroveského potoka a Vošmendy, dále Vlastiboř - Držkov. Cestou možná zastávka v Roztockém mlýně nebo Bozkovských jeskyních. Terén je pestrý, místy bahnitý. Průvodcem nám bude pan ing. Petr Kadleček, který cestu dobře zná. Tak se nebojte, že zabloudíme :-)  Délka trasy je 16 km. Pan Kadleček doporučuje: "ve Vysokém cukrárnu, kde bývají sympatické ceny kávy i zákusků. Kolem poledne bychom měli dorazit do Bozkova, kde bude možné navštívit restauraci".

POSLEDNÍ VÝLET SE SRNKAMI V ROCE 2015 

Původně plánovaný výlet do Karpacze, který se měl uskutečnit v sobotu 17.10. je z důvodu nepříznivé předpovědi počasí odložen. Náhradní termín bude včas zveřejněn.

V sobotu 17.10.2015 navštívíme Polské Krkonoše. Na tento výlet se vypravíme auty (dle počtu osob) do Karpacze, kde navštívíme kostel Wang – dřevěný protestantský svatostánek, který je původem z Norska z rybářského městečka Vang. Odtud se po modré turistické značce vydáme na polskou chatu s názvem Strzecha Akademicka a od ní po žluté značce Slezskou drogou na Kopu. Z Kopy sjedeme lanovkou dolů a projdeme si městečko Karpacz. Občerstvení bude možné na chatě Strzecha Akademicka nebo v Karpaczi. Na závěr navštívíme termální lázně v Cieplicích. Na tento výlet doporučujeme si vzít hotovost ve výši cca 70 PLN.

DALŠÍ VÝPRAVA SE SRNKAMI

V sobotu 10.10. se vydáme za krásami Palackého a Riegrovy stezky. Odjezd z Harrachova v 7: 05h do Plavů, odtud se vydáme Palackého stezkou podél řeky Kamenice přes Návarov, Bozkov, Spálov, kde se napojíme na Riegrovu stezku, protkanou krásnými scenériemi vytvořenými řekou Jizerou, která spojuje oblast Pojizeří s Krkonošemi a Jizerskými horami. Nazpět do Harrachova pojedeme ze Semil autobusem v cca 15 hodin.

MÁME TU DALŠÍ SRNČÍ VÝPRAVU

V sobotu 26.9.2015 odjezd cyklobusem v 7:05 hodin z Harrachova na Benecko k hotelu Kubát. Vydáme se směr rozhledna Žalý – Rovinka - zde bude možnost občerstvení, dále se vypravíme na Horní Mísečky, přes Kotel po zelené turistické značce na Dvoračky, kde bude přestávka na občerstvení a poté se vydáme směrem k Harrachovu.

SRNČÍ VÝPRAVA ZA VÍNEM A BETLÉMEM - report

Náš turistický oddíl Srnky je samozřejmě hlavně o turistice, ale v sobotu 12. září nastala drobná výjimka. Naše výprava byla totiž zasvěcena nejen do prozkoumávání krás kukského okolí, ale i do ochutnávání vín a relaxace v zámeckém parku národní kulturní památky – Hospitalu Kuks. Dopravním prostředkem k této výpravě byl zvolen vlak, kterým jsme se pohodlně dopravili do Kuksu, kde jsme na rozdíl od ostatních cestujících, kteří spěchali za požitkem z ochutnávky vín, vypravili na opačnou stranu poznávat sochařská díla M. B. Brauna, které jsou významným prvkem komponované krajiny Kuksu. Jedná se o jedinečnou sochařskou rezervaci, jež nese jméno svého autora – Braunův Betlém. Tato umělecká díla pochází z období baroka a počátek historie Braunova Betléma se datuje ode dne 26. února 1717. A co vůbec vedlo Brauna k tomu, aby právě v okolí Kuksu vytesal do skal sochy a reliéfy s biblickými motivy? Majitel panství, hrabě Špork, si přál vybudovat atraktivní výletní místa, která by byla využívána k procházkám lázeňských hostů z Kuksu. A povedlo se! Avšak po smrti hraběte Šporka zanikly nejen lázně, ale došlo i k pustošení pracně zbudovaných výletních míst. Až na konci 19. století došlo, díky rozvoji cestovního ruchu, k postupnému objevování Braunova Betléma a jeho potřebné údržbě. Od této doby je Betlém pod dozorem památkové péče, nicméně nejen přírodní živly, ale i vandalové se zastavit nedají a jejich vlivem sochy chátrají i nadále. Betlém se dokonce ocitl na seznamu 100 nejohroženějších památek světa World Monuments Watch. Naše putování dále směřovalo ke Křížové cestě 21. století, kde jsme naopak mohli vidět díla moderního sochařství, která ztvárňují příběh naděje a utrpení člověka. A pak už naše kroky vedly přímo k hospitalu Kuks, kde na nás čekaly kulturní zážitky, kterým ovšem předcházela dlouhá čekací doba na vstupenky. Návštěvníků kukského vinobraní byly opravdu mraky, čemuž napomohlo i krásné zářijové počasí. Nicméně čekání se vyplatilo a my mohli ochutnávat různé druhy vín v příjemném prostředí hospitalu Kuksu, který byl původně postaven jako hospitál především pro vysloužilé vojáky z tureckých válek.

A JE TU DALŠÍ VÝPRAVA SE SRNKAMI

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos. Proto přijměte výzvu našeho turistického oddílu na pohodově strávenou sobotu 12.9.2015, kdy se sjede více než 30 vinařů z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. Bohaté občerstvení nabídne chuťovky k vínu, rozličné sýry, francouzské lahůdky a řadu dalších gastronomických zážitků. Odjezd z Harrachova cyklobusem v 7:05 hodin s přestupem ve Vrchlabí. V okolí navštívíme známý Braunův Betlém a Křížovou cestu 21. století. Zpět opět cyklobusem v 17:05 hodin. Návrat v cca 20 hodin.

POZVÁNÍ NA DALŠÍ VÝPRAVU SE SRNKAMI

Dne 23.5.2015 vyrazíme do Klokočských skal a k Rotštejnu. Odjezd z harrachovského autobusového nádraží v 7:00hod do Turnova. Pěší výlet začíná na turnovském náměstí u rozcestníku, odtud vyrazíme k Rotštejnu po červené a zpátky uzavřeme okruh po žluté. Zajímavosti: pěkná cesta s nádhernými výhledy bez výrazných stoupání, Rotštejn, Zdenčina skála, údolí Jizery. Délka max. 17 km. Místo na oběd si upřesníme ráno v Turnově. Návrat busem nebo vlakem z Turnova do Harrachova.

POZVÁNÍ NA PRVNÍ VÝPRAVU V ROCE 2015

Výlet do Českého ráje 25.4.2015
Odjezd linkovým autobusem z Harrachova v 7:00 hod. do Turnova.
Z turnovského nádraží půjdeme přes Hlavatici, Valdštejn, Hrubou Skálu do Sedmihorek. Trasa měří přibližně 12 - 13 km
Občerstvení cestou. Ze Sedmihorek pojedeme buď ve 14:14 nebo 16:19 hod. vlakem do Turnova a dále budem pokračovat vlakem nebo busem
do Tanvaldu a Harrachova. Návrat max. v 18:00 hod.
 
ZPRÁVA O TŘETÍ VÝPRAVĚ HARRACHOVSKÉHO TURISTICKÉHO ODDÍLU
 
Třetí výprava v délce 15km se opět vydařila a celou cestu nás provázelo sluníčko. Trasa byla podle plánu. Zajímavostí byl Huťský vodopád. Občerstvení ve známé hospodě "U Vocta". Jelikož chodíme rádi, tak po společné domluvě jsme zpáteční bus zamítli a vydali se pěšky přes Hleďsebe  na Čerťák a po běžeckých tratích dolů. Několik fotek v galerii.
 

Pozvání na třetí výpravu

Jeden z posledních turistických výletů oddílu Srnky se bude konat tuto sobotu 8.11.2014. Vzhledem k listopadovým kratším dnům i kratší trasa. Sraz: 8.11. na autobusovém nádraží     v 8:30 hod. Vyrážíme směr Rýžoviště (Sporthotel). Odtud pak směr Studenov - Ručičky - Skácelka - kolem Huťského potoka - Rokytnice nad Jizerou. Zde občerstvení ve zvolené hospůdce a busem zpět do Harrachova.

ZPRÁVA O DRUHÉ VÝPRAVĚ HARRACHOVSKÉHO TURISTICKÉHO ODDÍLU
 
Počasí nám přálo a v počtu 7 lidí se výlet velmi vydařil. Štěpánka nezklama.      Po výborném obědě v restauraci U čápa jsme se lesní pěšinou
směr Rejdice přiblížili Pasekám nad Jizerou. Malebnou krajinou okolo Bosny a kostela jsme sešli na Planýrku a pokračovali na Mýto.
Odtud busem rovnou do restaurace U Motejlka na závěrečné pivo a kopřivovou limonádu. Několik fotek v galerii.
 

Pozvání na druhou výpravu

Pojďte s námi na výlet 18.10.2014. Sraz na autobusovém nádraží v 8:30hod.  V 8:35hod. odjezd linkovým autobusem Kořenov - Příchovice, Motorest. Odtud již po svých směr Hvězda - Štěpánka-Maják - Muzeum Cimrmanovy doby - restaurace U Čápa - Paseky - Bosna - po Planýrce na Mýto-Harrachov. Cca 15 km. Pojďte všichni, kdo máte chuť se projít! Členství není podmínkou. Zastávky na občerstvení budou! :-)

 

 

ZPRÁVA O PRVNÍ VÝPRAVĚ HARRACHOVSKÉHO TURISTICKÉHO ODDÍLU

 

Již v minulém čísle Harrachovského zpravodaje jsme vás informovali o nově vzniklém harrachovském turistickém oddílu s názvem Srnky a zároveň vás zvali nejen do našich řad, ale i na první výpravu, která se uskutečnila v sobotu 30. srpna. Výpravy se nakonec zúčastnilo 7 statečných, mezi něž patřila i naše paní starostka Eva Zbrojová s dcerou. Trasa, měřící cca 30 km, vedla přes Mumlavský vodopád, Voseckou boudu, Tvarožník, a nakonec se protáhla až ke Sněžným jámám a odtud k Labské boudě, kde naše výprava krom jiného ochutnala i výborné krkonošské pivo Paroháč a dále jsme osvěženi pokračovali přes Růženčinu zahrádku a Dvoračky nazpět do Harrachova. Na Vosecké boudě se k nám připojil příjemný doprovod v podobě strážce národního parku Leoše Zavřela, který nám doporučil trasy pro další výpravy, a navíc jsme měli možnost vidět, co taková práce strážce obnáší a jak musí bojovat s neukázněnými turisty, kteří nerespektují ani dostatečně viditelné zákazové cedule. Ačkoliv předpověď počasí na sobotu nás ze začátku trošku děsila, nakonec, jak se ukázalo, nebyl důvod se obávat nějakých přílišných vrtochů počasí, protože až na poslední 4 km, kdy se spustil déšť, nás provázelo, s občasnými mraky a silnějším větrem, sluníčko. Příští výprava je plánována předběžně na měsíc říjen, kdy se chystáme trochu zmírnit počet kilometrů, a neodrazovat tak případné další zájemce o členství. Několik fotek v galerii.

Za T. O. Srnky

Alena Jíchová a Lenka Stehlíková

 

Pozvání na první výpravu

Naše historicky první Srnčí výprava bude uspořádána za každého počasí v sobotu 30. srpna, kdy se v 8:00 hodin vydáme z autobusového nádraží přes Mumlavský vodopád na Krakonošovu snídani a odtud směr Vosecká bouda – Pramen Labe – Labská bouda – Dvoračky – Harrachov – Lesní Zátiší. V případě, že si zapomenete přibalit svačinu, nevadí, míst k občerstvení je po trase dostatek, ale upozorňujeme, že se nejedná o poznávací výlet horských restaurací a hospůdek. Zastávky budou sloužit pouze k rychlému občerstvení a poté se bude putovati dále. Delší zastavení je plánováno na Labské boudě, kde jistě s radostí ochutnáme vyhlášené borůvkové koláče a horské pivo Paroháč.